Gdzie warto zjeść burgery w Wiśle?

Wisła to jedna z najważniejszych turystycznych miejscowości na południu Polski. Podstawowa baza wypadowa w Beskidzie Śląskim. Każdego roku przybywają tu pielgrzymki turystów – w sezonie letnim odwiedzających górskie szlaki, a w zimowym narciarskie stoki. Miasto tętni życiem prawie przez cały rok, nic zatem dziwnego, że jest także stolicą małej i większej gastronomii. Restauracje, pizzerie, bary z fast foodem znajdziemy tu na każdym rogu. Który z nich wybrać, gdy poszukujemy dobrych, soczystych burgerów? Miejscem godnym polecenia jest Nowa Sofa na ulicy Pierwszego Maja.

 

Turyści regularnie odwiedzający beskidzkie miejscowości dobrze wiedzą, że choć lokali gastronomicznych tu nie brakuje, stosunkowo trudno jest trafić na jedzenie naprawdę dobrej jakości. W sezonie duża ilość odwiedzających skłania raczej do szybkiego wydawania potraw, niż do pracy nad wyjątkowym smakiem. Wiele małych i dużych restauracji idzie na ilość, serwując turystom odmrażane dania i typowe fast foody. Świadomość Polaków w zakresie zdrowego żywienia znacząco jednak wzrosła na przełomie ostatnich kilku lat i obecnie nie chcemy już zadowalać się byle czym. Jeśli mamy ochotę na burgery lub pizzę, myślimy raczej o daniach świeżo przygotowanych z naturalnych składników.

Burgery Wisła – Nowa Sofa Pub

Burgery należą do najchętniej wybieranych przez turystów szybkich i sycących dań. Nie należy już jednak utożsamiać ich z typowym fast foodem. Dobrej jakości burger jest przyrządzony z chrupiącego świeżego pieczywa, często wypiekanego na miejscu. W środku znajdziemy pyszną, wysokiej jakości wołowinę, ser w panierce lub wegański falafel, a także pyszne warzywa i dodatki. Turyści odwiedzający Wisłę i poszukujący dobrych burgerów mogą udać się do Nowej Sofy – pizzerii zlokalizowanej w samym centrum miasta, przy ulicy Pierwszego maja.

Lokal słynie z soczystych burgerów przygotowywanych na bieżąco z najlepszych składników. W menu znajdziemy między innymi Classic Burger z doskonałą wołowiną, warzywami i czarnym sezamem, Chicken Burger z chrupiącym kurczakiem oraz Camembert Burger z serem camembert w panierce. Burgery są podawane z frytkami pieczonymi na miejscu z pysznych lokalnych ziemniaków. Pieczywo do wszystkich burgerów to bułki własnego wypieku.

Szukasz burgerów w Wiśle? Sprawdź tutaj – http://pizzasofawisla.pl/

Uwielbiasz burgery? Wisła to miejscowość, gdzie możesz zakosztować najlepszego jedzenia – musisz tylko wybrać odpowiednie miejsce. Sezon wakacyjny za pasem. W tym roku skieruj pierwsze kroki do Nowej Sofy, by zasmakować najwyższej jakości dań kuchni amerykańskiej i włoskiej – pysznych burgerów, frytek, pizzy oraz makaronów.