Z arabskich smaków i zapachów – przyprawa 7 przypraw arabskich

Smaki Orientu najlepiej poznać po arabskich oryginalnych przyprawach, które uszlachetniają każdą niemal potrawę. Nutę dalekiej Arabii przywodzi Arab Yedi Turlu Baharati. Ta przyprawa to nic innego, jak znana bardzo wonna, orientalna mieszanka przyprawa 7 przypraw arabskich lub 7 smaków arabskich.

przyprawa 7 przypraw arabskich

Mieszanka ta jest niezwykle aromatyczna. poza tym ma bardzo intensywny w smak. Jest wyjątkowo popularna w krajach Zatoki Perskiej. Jej skład zależy od regionu, z którego pochodzi. W Arabii Saudyjskiej są to na przykład takie składniki, jak:

– czarny pieprz,
– kumin,
– kardamon,
– cynamon,
– kolendra,
– kozieradka,
– sól.

Przyprawa ta doskonale pasuje jako oryginalny, aromatyczny dodatek do pieczonych i grillowanych mięs – podnosi smak kurczaka i grillowanej karkówki, ryb oraz warzyw. Będzie się komponowała z owocami morza i ryżem oraz popularną w krajach arabskich kaszą kus kus. Dzięki niej we własnym domu poczujemy szybko klimat marokańskiego suku lub wyruszymy na zakupy do tureckiego Grand Bazaru, a przysłowiowe bogactwo Orientu już na zawsze urzecze nas swoim smakiem i zapachem kuchni z dalekich i egzotycznych krain.