Stoły i krzesła w przestronnym salonie

Dysponując przestronnym salonem, masz wiele możliwości w kwestii zaaranżowania go. Pamiętaj, by jak najlepiej wykorzystać posiadaną przestrzeń. W dużych pomieszczeniach pięknie prezentują się stoły i krzesła. Co ważne, są one niesłychanie praktycznym elementem wyposażenia salonu. Zastanówmy się, po jakie modele warto sięgnąć.

Skoro nie ogranicza Cię ilość miejsca, możesz śmiało postawić na duży, np. 10-osobowy stół. Warto sięgać po ponadczasowe konstrukcje – takie, które mimo upływu lat wciąż będą cieszyły oko i zwyczajnie nie wyjdą z mody. Wybór mebli na lata wiąże się z koniecznością sięgnięcia po wysokiej jakości materiały.

Aranżacja salonu – na to zwróć uwagę

Jeśli urządzanie salonu zaczynasz od wyboru stołu i krzeseł, tylko od Twojej wyobraźni zależy, po jakie sięgniesz. Jeśli natomiast w Twoim salonie stoją już meble (np. komplet wypoczynkowy), warto, byś ten fakt uwzględnił przy aranżacji części jadalnianej. Stoły i krzesła powinny komponować się z resztą wystroju.

W nowocześnie urządzanych salonach często spotyka się krzesła tapicerowane. Są praktyczne, wygodne i elegancko się prezentują. Możesz sięgnąć po modele na tradycyjnych nogach lub cieszące się dużą popularnością krzesła z podstawami typu płozy albo też ultranowoczesne krzesła z giętymi i profilowanymi nogami.

Sięgaj po zestawy lub kompletuj według uznania

Poszukując idealnych mebli do swojego salonu, zapewne trafisz na gotowe komplety, na które składają się stół i krzesła. Wybierając je, unikniesz konieczności samodzielnego dopasowywania krzeseł do stołu. Niektórzy jednak lubią podobne eksperymenty, a podgląd aranżacji (jak te dostępne na Meble.pl), ułatwia im dokonanie wyboru.

W salonach najlepiej prezentują się krzesła tapicerowane. Producenci dają nam duży wybór, oferując modele z obiciami z tkaniny, ekoskóry lub skóry. Równie duże pole do popisu jest przy wyborze stołu. Możesz sięgnąć m. in. po stoły rozkładane lub tradycyjne, drewniane, nowoczesne lub takie ze szklanymi blatami.