Zacznij swą przygodę z kuchnią

Być może twoim marzeniem jest wyprawienie wykwintnej kolacji dla twoich bliskich – rodziny i przyjaciół? Kolacji składającej się z kilku potraw, poprzedzonych smakowitymi przystawkami, z przepysznym deserem na koniec? Niestety na realizacji tego marzenia często stoi bardzo prozaiczny brak odpowiednich umiejętności.

 

Ideą takiego wieczoru jest zachwycenie nawet najbardziej wyszukanych podniebień. Możesz więc albo zrezygnować i zaprosić znajomych na pizzę z waszej ulubionej pizzerii, albo podjąć decyzję o rozpoczęciu swojej przygody z kuchnią i gotowanie. Uważaj – może się to bowiem przerodzić w prawdziwe uzależnienie. Wiele osób błędnie sądzi, że gotowania może i można się nauczyć, ale aby uczynić z tego prawdziwą sztukę trzeba urodzić się ze specjalnym talentem. Oczywiście nie jest to do końca nieprawdziwe stwierdzenie – talent kulinarny istnieje i bardzo pomaga. Dzięki niemu niektóre rzeczy jednym przychodzą z niezwykłą łatwością, a w kuchni na równi z solą czy pieprzem korzystają ze szczypty własnej intuicji. Nie martw się jednak.

 

Podobny efekt osiągnąć można poprzez doświadczenie, a żeby je zdobyć należy gotować, gotować i jeszcze raz gotować. Na samym początku nie ma konieczności skakania na głęboka wodę – na to przyjdzie jeszcze czas. Warto zacząć od absolutnych podstaw, ale opanować je do perfekcji. Będziemy z tego – często nieświadomie – czerpać bardzo dużo korzyści. Do takich podstawowych dań należą na przykład śniadania na bazie jajek. Idealne jajko na miękko, półmiękko czy twardo to już nie lada sztuka. Jajecznica dodatkowo daje nam mnóstwo możliwości na eksperymentowanie, próbowanie swoich sił i pomysłów, łączenie różnych smaków. Jeśli chodzi o propozycje obiadowe czy na kolację zacząć można od drobiu. Kurczaka przyrządzić można na mnóstwo sposobów. Jednym z ciekawych wyjść może być na przykład kurczak w pomarańczach – danie niebanalne, a jednak bardzo proste w przygotowaniu. Z czasem przejdziemy na “wyższy poziom wtajemniczenia” i nasza kolacja z marzeń stanie się realna.