Kapusta Pierwszy Zbiór

Kapusta Pierwszy Zbiór jest specjalną odmianą przeznaczoną do wczesnych zbiorów. Tworzy duże galówki, dobre w smaku, z delikatnymi i kruchymi liśćmi.

Kapusta warzywna głowiasta (Brassica oleracea var. capitata f. alba) nie występuje w stanie dzikim, zaliczana jest do kapustowatych. W odmianie Pierwszy Zbiór tworzy zwięzłe główki z dobrym okryciem, sporej wielkości, które dochodzą do 2-2,2 kilogramów. Liście średniej wielkości, zielone do ciemnozielonych, gdzieniegdzie z przebarwieniami antocyjanowymi. Nie ma skłonności do pękania.

Zastosowanie

Wyróżnia się wyśmienitym smakiem. Nadaje się do bezpośredniego spożycia w surówkach, a także do różnorodnego rodzaju dań.

Uprawa

Wysiew należy przeprowadzić od marca do kwietnia. Rozsadę wykonać w okresie kwietnia. Zachować rozstaw około 50×35-40 centymetrów. Daje wczesne zbiory od kwietnia do lipca. Najlepiej rośnie w glebach żyznych, wilgotnych i na stanowiskach słonecznych. Charakteryzuje się równoczesnym dojrzewaniem, dlatego też przydatna przy jednorazowych zbiorach.