Stosowanie diety 1000 kcal

Dieta 1000 kcal jest bardzo rygorystyczna i nie powinna być stosowana dłużej niż przez tydzień. Dieta 1000 kalorii to sposób na szybką utratę kilogramów, a także na przygotowanie organizmu do długoterminowego odchudzania. Dieta ta oczyści nasz organizm z toksyn i sprawi, że będziemy czuć się zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Najczęściej na dietę decydują się kobiety, które już wcześniej dbały o swoją sylwetkę i liczyły kalorie spożywanych produktów. Jeśli jednak nie obliczałeś nigdy wcześniej kalorii w diecie i nie masz w tym zupełnie doświadczenia, możesz zaopatrzyć się w tabelę lub kalkulator kaloryczności.

 

Dieta 1000 kalorii jest dla każdego, jednak na każdego działa trochę inaczej. W innym tempie będzie chudła kobieta, a w innym mężczyzna. Mimo wszystko, dieta 1000 kalorii efekty przynosi bardzo szybko. Należy jednak pamiętać, iż szybka utrata wagi jest bardzo ciężka w późniejszym utrzymaniu.
Kobiety powinny spożywać co najmniej 1200 kalorii, a mężczyźni 1600 kalorii dziennie. Taka ilość jest niezależna od poziomu aktywności fizycznej i stylu życia i można tę zasadę przyjąć odgórnie. Dieta 1000 kcal rzeczywiście powoduje utratę wagi. Należy jednak pamiętać, że w pierwszym tygodniu jest to zrzucona z organizmu woda. Ile można schudnąć na diecie 1000 kcal? Podczas diety traci się ok. 1-1, 5 kg tygodniowo. Warto zauważyć, że dieta 1000 kcal może być skutecznym sposobem na odchudzanie, jednak jej długotrwałe stosowanie jest szkodliwe dla zdrowia.