Papryka Roberta F1

Papryka Roberta F1 to bardzo wczesna  i bardzo plenna odmiana, która jest łatwa do uprawy nawet na odkrytym gruncie. Daje duże owoce z grubym i soczystym miąższem. Dodatkowo nie wymaga palikowania i toleruje niekorzystne warunki pogodowe.

Jest raczej niska, osiąga około 35-40 centymetrów – jest zwarta i sztywna. W latach słonecznych pierwsze owoce wydaje na początku sierpnia, zaś przy mniej korzystnej aurze w połowie sierpnia. Odmiana Roberta F1 wyróżnia się dużymi owocami w kształcie graniastosłupa, z silnym połyskiem i z lekkim zagłębieniem na wierzchołku – mają średnio 110-130 gramów.

Zastosowanie

Najlepsza do bezpośredniego spożycia, a także do gotowania, duszenia, smażenia czy konserwowania. Ma przyjemny smak i aromat i głęboki kolor czerwony, dlatego zdobi każde danie.

Uprawa

Najlepsza do uprawy na odkrytym gruncie. Nie wymaga palikowania i cięcia. Wysiew należy wykonać pod osłony w okresie od marca do kwietnia. Rozsadę wysadzić do gruntu w okresie od końca maja do początku czerwca. Zachować rozstawę około 40-50×30-40 centymetrów.