Groch łuskowy Boogie

Groch łuskowy Boogie to odmiana średniopóźna, smaczna, o wszechstronnym zastosowaniu w sztuce kulinarnej i dodatkowo łatwa w uprawie amatorskiej. Groch jest zielony, wąsaty, wyróżnia się bardzo dobrą odpornością na choroby, w tym także na mączniaka prawdziwego.

Rośliny osiągają wysokość około 60-70 centymetrów. Dzięki temu, że mają liczne wąsy czepne, które wzajemnie się podtrzymują, nie ulegają wyleganiu. Strąki w kolorze ciemnozielonym, o długości około 8-9 centymetrów, zawierają delikatne w smaku nasiona.

Zastosowanie

Groch łuskowy Boogie wyróżnia się wyśmienitym smakiem. Nadaje się do bezpośredniego spożywania na zielono, a także do gotowania i na różnego rodzaju przetwory. Może być także mrożony.

Uprawa

Wysiew nasion grochu należy wykonać bezpośrednio do gruntu od końca marca do połowy kwietnia. Nasiona umieścić punktowo na głębokości 2-3 centymetrów z 3-4 centymetrami odstępu. Zachować około 20-30 centymetrów rozstawy pomiędzy rzędami. Najlepiej rozwija się w miejscach słonecznych i z żyzną glebą. Najlepsze plony daje na drugi rok, po zastosowaniu obornika.