Czy wędliny z dziczyzny są zdrowe? Wyroby z dzika lub jelenia – kiełbasa myśliwska z dzika

Do najbardziej tradycyjnych wytworów kuchni staropolskiej należą dania z dziczyzny, między innymi szlachetne wędliny z dziczyzny i kiełbasy wytwarzane z mięsa zwierząt leśnych. Wciąż cieszą się popularnością klientów, zachwycając naturalnym i wyrazistym smakiem. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę? Czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia?

wyroby z dzika lub jelenia – kiełbasa myśliwska z dzika

Uczciwy producenci dostarczają produkty, w których skład wchodzi wyłącznie mięso i produkty potrzebne do jego przyrządzenia i peklowania.
Produkty z dziczyzny takie, jak wyroby z dzika lub jelenia zawierają więcej białka niż inne rodzaje mięsa czerwonego. Ponadto są bogatym źródłem witamin z grupy B (głównie B2, B3, B6 i B12). Jakie są inne zalety produktów z dziczyzny? Mają znacznie mniejszą zawartość tłuszczów, a te obecne należą głównie do tłuszczów nienasyconych. Mięso jest delikatne i chude, dlatego należy je smażyć bardzo krótko, żeby zachowało soczystość. Najwięcej tłuszczu znajduje się w mięsie dzika, stąd to ono nadaje się idealnie, żeby powstała kiełbasa myśliwska z dzika.

Zadbajmy o urozmaicenie naszego menu i wybór produktów bezpiecznych i zdrowych na nas.