Co to jest warzywne spaghetti? Fasolnik chiński uprawa w gruncie

Fasolnik chiński jest to mało znane, ale bardzo ciekawe, wartościowe i przede wszystkim smaczne warzywo z rodziny bobowatych. Owoce rośliny mogą osiągać nawet metr długości. Dodatkowo pozbawione są włókien. Dojrzały strąk jest żółty lub brązowy, a znajdujące się w jego wnętrzu nasiona są białe lub ciemne. To właśnie dla tych nasion uprawia się fasolniki. Należy wspomnieć, że również i niedojrzałe strąki, zbierane w formie jeszcze zielonej, mają swoją wartość. Po ugotowaniu mogą udawać tradycyjną fasolkę szparagową, choć są w smaku nieco słodsze.

Fasolnik chiński uprawa w gruncie

Fasolnik chiński to ciepłolubna roślina, która pochodzi z tropikalnych rejonów Afryki. W Polsce występuje głównie w postaci odmiany tworzącej bardzo długie strąki oraz długie łodygi, które osiągają dwa do trzech metrów i wymagają specjalnych podpór. Fasolnik chiński uprawa w gruncie jest dość prosta, ponieważ fasolnik nie ma zbyt dużych oczekiwań w stosunku do podłoża. Najlepiej rośnie na glebie lekko kwaśnej, wilgotnej i żyznej, ale słabsze podłoże nie jest dla niego śmiertelnym zagrożeniem. Można uprawiać go z rozsady lub z siewu prosto do gruntu, a pierwsze strąki pojawiają się po około dwóch miesiącach.

Fasolnik chiński to roślina w Polsce mało znana, częściej można spotkać jej uprawy we Francji lub Holandii. Potocznie nazywa się go warzywnym spaghetti.